środa, 22 maja, 2024
Strona głównaJachty i statkiJacht Tango 780 - popularny jacht sportowy i rodzinny

Jacht Tango 780 – popularny jacht sportowy i rodzinny

Tango 780, bo o nim mowa, to nie jest konkretny jacht, a turystyczna cała klasa jachtów żaglowych. Jacht zaprojektował Andrzej Skrzat – (albo ten człowiek chyba projektował wszystko, co pływa po polskich wodach śródlądowych, albo ktoś wszędzie przypisuje mu projekty wygodnych i przyjemnych jachtów).

Jacht ten spotkamy w 2 odmianach: Tango 780S (Sport) oraz Tango 780F (Family). Odmiana Sport posiada otwartą rufę, wyższy maszt, a co za tym idzie, większą powierzchnię ożaglowania. Natomiast odmiana Family ma zamkniętą rufę, typu retrouse, dzięki czemu trudniej wypaść za burtę (ale przez rufę). Oba typy tego jachtu są bardzo popularne, zwłaszcza na jeziorach mazurskich, z uwagi na dobre właściwości żeglowne i odpowiednie wyposażenie takie jak rollfok, czy ster strumieniowy.

Jacht Tango 780 Dane techniczne (specs)

ParametrWartość
Długość całkowita7,80 m
Szerokość2,50 m
Wysokość masztu9,50 m
Powierzchnia żagli28 m²
Waga1300 kg
Zanurzenie1,60 m
Ilość koi4
Materiał kadłubaPoliester
wnętrze jachtu tango 780 sport

Tango 780 Sport vs Tango 780 Family różnice

Jacht Tango 780 dostępny jest w dwóch wersjach: Sport i Family. Obydwie wersje charakteryzują się doskonałymi właściwościami żeglarskimi, ale różnią się pewnymi szczegółami.

  • Tango 780 Sport jest bardziej nastawiony na osiągi i jest idealny dla tych, którzy szukają adrenaliny na wodzie. Wyposażony jest w bardziej zaawansowane żagle i systemy sterowania, co pozwala na szybsze i bardziej dynamiczne żeglowanie.
  • Z kolei Tango 780 Family jest bardziej komfortowy i przystosowany do rodzinnych rejsów. Posiada przestronniejszy kokpit i więcej miejsca w kabinie, co czyni go idealnym dla rodzin z dziećmi czy dla grupy przyjaciół pragnących spędzić czas na wodzie.

Jacht Tango 780 sprzedam

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem jachtu Tango 780, warto poszukać ofert sprzedaży w serwisach ogłoszeniowych takich jak olx czy sprzedajemy oraz u lokalnych dealerów jachtowych. Wkrótce też powinien się pojawić na naszej stronie moduł z ogłoszeniami które wyświetlą się poniżej.

Tango 780 sport/family cena

Ceny za używany jacht tango 780 sport oscylują w zakresie 48000 do 60000 (dane sierpień 2023 na podstawie cen ofertowych z olx)

Ceny mogą się różnić w zależności od stanu technicznego jachtu, roku produkcji oraz dodatkowego wyposażenia. Pamiętaj, aby przed zakupem dokładnie sprawdzić stan techniczny jachtu i ewentualnie skonsultować się z ekspertem.

Artykuł został napisany na podstawie dostępnych informacji oraz własnych, bardzo subiektywnych doświadczeń autora który pływał tym jachtem raz przez kilka godzin. Jeśli dokonam dalszego zgłębiania tematu (co w 2023r. jest prawdopodobne) to w przypadku dalszego obcowania z jachtem Tango 780 dopiszę więcej.

RELATED ARTICLES

Most Popular