Amsterdam - Brest już od 1000 zł! 30.05-13.06! Zapraszam!

Miejsce na ogłoszenia w stylu:
"mamy jacht, mamy sternika oraz mamy braki w załodze..."
Organizujesz rejsy w chorwacji? a może wyprawy lub rejsy na mazurach. Możesz śmiało wrzucić tutaj swoje ogłoszenie.

Moderator: Moderatorzy

Amsterdam - Brest już od 1000 zł! 30.05-13.06! Zapraszam!

Postprzez goodwind » 2015-04-02, 19:54

W terminie 30.05-13.06.2015 zapraszamy na rejs szkoleniowo-stażowy (tygodniowy lub dwutygodniowy) jachtem S/Y Mon Amour BENETEAU OCEANIS 34.
Trasa rejsu: AMSTERDAM - BREST. Szczegóły:
➨ AMSTERDAM - BREST: 30.05 – 13.06 / 14 dni
http://goodwind.com.pl/index.php/amsterdam-brest-14dni
➨ AMSTERDAM – CHERBOURG 30.05. – 06.06 / 7 dni
http://goodwind.com.pl/index.php/amster ... bourg-7dni
➨ CHERBOURG - BREST: 06.06. – 13.06 / 7 dni
http://goodwind.com.pl/index.php/cherbourg-brest
________________
Wypłyniemy z Amsterdamu przez śluzę IJmuiden, skąd odpływ wyniesie nas na wody Morza Północnego w stronę angielskiego wybrzeża. Naszym celem będzie Ramsgate w Hrabstwie Kent - port, który posiada jedną z największych marin w Południowej Anglii.
Po wypłynięciu z Ramsgate będziemy kierować się na zachód, wzdłuż południowego wybrzeża Anglii usianego przepięknymi białymi klifami. Zbliżymy się do wyspy Wight i zaczniemy podejście do Portsmouth - portu, który jest dużą atrakcją dla miłośników historii morskiej Wielkiej Brytanii i z którego przez wieki flota angielska wypływała do największych bitew.
Zacumujemy w marinie Haslar naprzeciwko zabytkowej stoczni i Royal Marines Museum ze sławnymi okrętami Mary Rose, Warrior i Victory oraz architektonicznej wizytówki miasta - Spinnaker Tower. Miasto może się poszczycić bogatą tradycją Marynarki Wojennej, którą zawdzięcza swojemu położeniu i bardzo ciekawej historii.
Następnie przez Cieśninę Solent pożeglujemy przez Kanał Angielski, aby przecinając najruchliwszą na świecie drogę morska, dopłynąć do Cherbourga położonego w północno-zachodniej Francji nad Kanałem La Manche na Półwyspie Cotentin. W Cherbourgu znajduje się największe akwarium w Europie oraz Wielka Hala w stylu art déco, która jest bramą do Cité de la Mer - Miasta Morza, wyjątkowego muzeum poświęconego historii podboju głębin.
Później popłyniemy na wyspy Guernsey i Jersey, należące do Archipelagu Wysp Normandzkich. Na obu, poza niesamowitą przyrodą, klifami i plażami, znajdziemy fortyfikacje niemieckie z czasów II wojny światowej. Na Jersey do zwiedzania będziemy mieli poniemieckie tunele wojenne z podziemnym szpitalem czy Elisabeth Castle, a na wyspie Guernsey - zamek Cornet z ciekawymi muzeami morskimi i wojskowymi czy kościół St. Marie de Castel. To tutaj notuje się największe w Europie pływy morskie sięgające do 14 metrów i bardzo silne prądy – prawdziwe wyzwanie do nauki i prowadzenia nawigacji na pływach.
W dalszej części naszej wyprawy dotrzemy do przepięknego i klimatycznego Saint-Malo – słynnego ze swojej starówki i katedry Świętego Wincentego. Miasto otoczone jest murem obronnym i licznymi fortami - ta jego część nazywana jest Intra Muros albo Villa Close (miasto zamknięte wewnątrz murów).
Rejs zakończymy w osłoniętym przez półwysep Grozon - Brescie – ogromnym porcie handlowym i najważniejszym porcie wojennym Francji. Warto zobaczyć tam muzeum marynistyczne, oceanarium i największy most zwodzony w Europie.
Rejs daje możliwość zdobycia pełnego stażu na wodach pływowych, niezbędnego do uzyskania wyższych stopni żeglarskich.
Kontakt: Paweł Hutny | tel.: 513 044 592 | e-mail: goodwind@op.pl
ZAPRASZAMY!
goodwind
Ło(so)ś
 
Posty: 5
Dołączył(a): 2015-01-25, 20:16

Powrót do Wolna koja czyli Rejsy - chorwacja, bałtyk, mazury

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość