Opłaty portowe Grecja ??

Plany czyli kto, co, gdzie, jak i z kim knuje...

Moderator: Moderatorzy

Opłaty portowe Grecja ??

Postprzez Fidodido » 2007-09-18, 19:46

Strzałka. Powoli planuję nową, mam nadzieję wspaniałą przygodę - tzn. pierwsze rejsy po Grecji. Docieram namiary na Łódkę (jacht Bawaria 38 lub 42). W planowaniu kosztów mam pewne braki informacyjne- może ktoś z Kolegów forumowiczów ma dane na temat opłat portowych, a może inne niezbędne informacje. Z góry dzięki
Fidodido

Re: Opłaty portowe Grecja ??

Postprzez Patryk » 2007-09-20, 09:50

Z tego co słyszałem opłaty portowe w miejskich marinach w Grecji są niewielkie
(czyt niĹźsze niĹź w sąsiednich krajach) więc 50-60 € standardowej zrzuty na ten
cel od głowy powinno w zupełności wystarczyć
[uwaga, wiem niewiele na ten temat i nie należy uznawać moich wiadomości za wiążące]
Patryk
Administrator

Re: Opłaty portowe Grecja ??

Postprzez "kapitan" » 2007-10-13, 14:14

Po wodach Grecji pływam juĹź ładnych kilka lat, najczęsciej 2 razy w roku i , na razie, tylko na łódkach czarterowanych, od 33 do 50 stóp a w zeszłym roku katamaranem Lagoon 410. Tylko raz - na ok. 12 rejsów, na Ikarii zapłaciłem ok. 3 Euro, za co miałem prąd i wodę do oporu. Dodam, Ĺźe pływałem i po Morzu Jońskim i po Egejskim. Fakt nie korzystam nigdy z marin ale cały urok Grecji to właśnie porciki gdzie stoisz rufą do nabrzeĹźa obok łodzi rybackich, wychodzisz po trapie na nabrzeĹźe i siadasz w tawernie - to jest własnie dla mnie Ĺźeglowanie w Grecji. Takie pływanie ma teĹź i swoje minusy, tzn. kłopoty z wodą. Wodę w porcie moĹźna dostac najczęściej ok. 18.00 a potem są trudności. Pytając o wodę najczęściej słyszaną odpowidzią jest ..avrio.. ( jutro ), i z tym trzeba się niestety pogodzić, stąd rada tankować zbiorniki z wodą przy kaĹźdej nadarzającej się okazji. Jeśli planujesz pływać w okolicach Aten: Poros, Aegina, Hydra pamiętaj, Ĺźe w sezonie nie ma co liczyc na miejsce w porcie, pozostają kotwicowiska.
"kapitan"

Opłaty portowe.

Postprzez whitewhale » 2007-11-10, 17:50

Faktycznie - w tym roku za postój na Poros zapłaciliśmy 3 euro, natomiast opłaty za wodę były 5 - 10 euro, niezaleĹźnie od ilości pobranej wody. A co do cumowania - to proszę do załącznika :-)
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Stopy wody pod tym.. no... KILEM!
whitewhale
szczur lądowy

Powrót do Dział planistyki