Wsparcie Jabłkowski Sailing Team

Aktualności o tematyce zeglarstwo czyli co słychać w świecie żagli

Moderator: Moderatorzy

Wsparcie Jabłkowski Sailing Team

Postprzez sjablkowski » 2019-02-22, 14:39

Ahoj!

Zgłaszam się do Was z prośbą o wsparcie.
Cztery lata temu przesiadłem się z amatorskiej klasy regatowej do Match Racingu oraz Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej. Wszystko zaczęło sie od telefonu do Plitkina ;) dzięki jego pierwszym zachętom zbudowałem załogę i poszedłem tą drogą, za co jestem mu niezmiernie wdzięczny :)

Po pierwszym starcie (i przedostatnim miejscu na regatach Grade 5 :) ) znaleźliśmy się na 1112. pozycji światowego rankingu meczowego. Nie był to najlepszy start, ale pozytywne sygnały zaczęły sie pojawiać niewiele później. Sezon 2016 skończyliśmy na 112. pozycji na świecie i 9. na koniec Ekstraklasy. Rok później było już 46. w World Sailing i 4 w PEŻ.

Ostatni sezon przyniósł nam awans na 20 miejsce w światowym rankingu i wygranie Ekstraklasy! Udanie zadebiutowaliśmy w imprezie Grade 1, kiedy to podczas Match Race Germany zajęliśmy 8. miejsce, a najlepszym momentem było zwycięstwo nad Karolem Jabłońskim i danie mu czarnej flagi (trzech kar, które wykluczają z wyścigu). Poza tym zdobyliśmy Wicemistrzostwo Polski, Mistrzostwo Holandii, wygraliśmy dwie imprezy Grade 3 i zaliczyliśmy podium Grade 2 !

Chcemy iść dalej i jesteśmy pewni, że stać nas na to!
Jesteśmy przygotowani fizycznie, mentalnie, cały czas kształcimy się żeglarsko, wiemy, że poziom sportowy pozwala nam na walkę z najlepszymi na świecie.
Niestety, nie jesteśmy przygotowani budżetowo. Pomimo kilku miesięcy pracy, ofert, umów, spotkań, nie udało nam się zebrać budżetu pozwalającego na kontynuowanie startów. Marketing sportowy w Polsce leży i kwiczy, a żeglarstwo jest tak szalenie popularne, że jest na samym końcu listy wspieranych sportów. Po kilku sezonach walki z wiatrakami toniemy, a tonący, jak wiadomo, brzytwy się chwyta.

W naszym przypadku brzytwą jest crowdfunding, czyli zbiórka społeczna. Wystartowaliśmy dzisiaj i postaramy się dotrzeć do jak najszerszego grona, które zechce nas wesprzeć w drodze po międzynarodowe trofea :)

link do zbiórki: https://zrzutka.pl/w5ys5d

Będę wdzięczny za każdą wpłatę, każde udostępnienie i każde słowo przekazane dalej :)
Dla zainteresowanych regatowym żeglarstwem mamy też zestaw nagród-prezentów przedstawiony w zrzutce.
Kto nas wesprze może być pewny, że jego pomoc nie pójdzie na marne!

Z góry dziękuję i do zobaczenia !
sjablkowski
szczur lądowy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2019-02-22, 14:28

Powrót do Aktualności - Żeglarstwo

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość