szkolenia

Aktualności o tematyce zeglarstwo czyli co słychać w świecie żagli

Moderator: Moderatorzy

szkolenia

Postprzez Zofia Strzycka » 2015-02-12, 14:00

Witajcie:-) Jestem nową uzytkowniczka forum:-) chcialam sie was zapytacjaka jest droga, jak wyglada kurs, by móc zacząć zeglować,zastanawiam sie nad tym bardzo mocno:-)
Pozdrawiam. Zosia
Zofia Strzycka
szczur lądowy

Re: szkolenia żeglarskie

Postprzez Patryk » 2015-02-14, 11:03

Na dzień dzisiejszy żeglować możesz nawet bez patentu (o zgrozo) czy umiejętności, gdyż "bezpatencie" mamy do 7.5m długości jachtu (czyli praktycznie 90% jachtów pływających na mazurach możesz czarterować i prowadzić bez jakichkolwiek uprawnień).

Ust. o żegl. śródl. Art 37a ust 3.
Uprawianie turystyki wodnej na jachtach żaglowych o długości kadłuba powyżej
7,5 m lub motorowych o mocy silnika powyżej 10 kW wymaga posiadania dokumentu
kwalifikacyjnego wydanego przez właściwy polski związek sportowy.

Koszt kursu na żeglarza jachtowego (czyli tego najbardziej podstawowego) to zależy gdzie się zamierzasz uczyć - cena to jakieś 600-800zł, egzamin bodaj 200 pln + opłata za wydanie patent żeglarski.

Ja jak zdawałem na patent 9 lat temu to zdali wszyscy... nawet dziewczyna której się myliły prawa strona z lewą i nie do końca poprawnie wydawała komendy na egzaminie...

Ja bym jednak polecał przynajmniej 2 osoby na łódce które mają choćby szczątkowe pojęcie o prowadzeniu jachtu bo po prostu łatwiej się wykonuje wszelkie manewry. ;) Poza tym każdy czarter jachtów niechętnie się patrzy na osoby bez uprawnień
Patryk
Administrator

Re: szkolenia

Postprzez dyfygy » 2015-03-17, 15:38

A ja chyba się skuszę na kurs, tylko mam pytanie czy kurs kończy się jakimś chrztem na żeglarza?;p
dyfygy
szczur lądowy

Powrót do Aktualności - Żeglarstwo